نتایج جستجو برای عبارت :

ونسان ون گوگ

با گرفتگی بدن و آشفتگی وحشتناکی از خواب بلند شدم. از خوابیدن تو خونه ی هر کسی حتی خواهر خودم متنفرم، باورم نمیشه انقدر خوابیدن تو بقیه خونه ها سخت باشه. یکی دیگه از موردایی که دوست ندارم، رسم نخوردن یه صبحانه حسابیه. نمی دونم چرا خواهری تو این مورد اصلن به بقیه خونواده نمی خوره، در واقع صبحانه حسابی می تونه روز آدمو بسازه. وقتی صبحانه درست نمی خورن طبیعیه کل روز یه گرسنگی ملوی همیشگی داشته باشن.
بعد از صبحانه ای که به خاطر من راه انداخته بودند
دوره های عجیب و 180 درجه متفاوت از همی رو میگذروندم.
انفجار ها و گوشه گیری های وسیع و متفاوت. 
بعد از خوندن کتاب ونسان ونگوگِ افسرده توی دوره ای که افسردگیم شدت گرفته بود میتونم بگم فشار روی دلم 100 برابر شد و منفجر شدم و دیگه از رمان هایی که داشتم ترسیدم و سراغشون نرفتم چون شکننده بودم و با هر حرفی و تجربه ای و احساسی همزاد پنداری میکردم و داغون میشدم یا اونقدر سرخوش که بیا و جمعش کن. 
ولی میدونستم آدم این نیستم که کلا کتاب رو کنار بذارم. 
حالا با
همون روزی که نتونستم توی دانشگاه دووم بیارم و رفتم سرویس بهداشتی زدم زیر گریه و بعدش بدون توجه به بقیه کلاس هام رفتم مترو و برگشتم خونه باید می فهمیدم افسردگیم شدت پیدا کرده و تا اون موقع نمیدونستم داروهای ضدافسردگی رو بدون نسخه میدن و بعد فلوکستین رو پیدا کردم و روزی یه دونه با دوز 20 خوردم به مدت 6 ماه و بعد ولش کردم؛ میدونستم اگه نخورم نمیتونم دانشگاه رو تموم کنم. 
من همون سال کنکور از هم پاشیدم و باید همون موقع خودمو درمان میکردم ولی نمیدو
پیشنهاد می‌کنم در حین خواندن نامه، این موسیقی* بیکلام رو هم پلی کنید. حس خوبی میده :) 
*[مشخصات: موسیقی The Most Beautiful Thing I'll Never Have از Mustafa Avşaroğlu ]

ونسان ویلم ون‌گوگ¹ عزیز؛ 
سلام.
مدت‌ها بود که دلم می‌خواست برایت نامه‌ای بنویسم و اکنون که در حال نوشتن این کلمات هستم، سر از پا نمی‌شناسم. باید اعتراف کنم که هیجان‌زده هستم و من در چنین وقت‌هایی بسیار ورّاج می‌شوم؛ پس اگر خسته یا بی‌حوصله هستی، توصیه می‌کنم که نامه را به درون پاکتش برگردانی
پیشنهاد می‌کنم در حین خواندن نامه، این موسیقی* بیکلام رو هم پلی کنید. حس خوبی میده.
*[مشخصات: موسیقی The Most Beautiful Thing I'll Never Have از Mustafa Avşaroğlu ]

ونسان ویلم ون‌گوگ¹ عزیز؛ 
سلام.
مدت‌ها بود که دلم می‌خواست برایت نامه‌ای بنویسم و اکنون که در حال نوشتن این کلمات هستم، سر از پا نمی‌شناسم. باید اعتراف کنم که هیجان‌زده هستم و من در چنین وقت‌هایی بسیار ورّاج می‌شوم؛ پس اگر خسته یا بی‌حوصله هستی، توصیه می‌کنم که نامه را به درون پاکتش برگردانی و
گوگن:خوب چه نتیجه ای می خوای بگیری؟
ونسان: این نتیجه گوگن، مزرعه ای که گندم می رویاند، آبی که در نهر می خروشد، شیره انگور، زندگی بشر، همه این ها یک چیز و از نوع همند. در دنیا تنها وحدت وجود دارد، وحدت وزن، وزنی که همه ما به آهنگ آن رقصانیم؛ مردم، سیبها، رودخانه ها، مزارع کشت شده، ارابه های گندم کش، خانه ها، اسبها، خورشید. گوگن، ماده ای که تو را تشکیل داده فردا در خوشه انگوری راه خواهد یافت. چرا که تو و خوشه انگور از یک جنسید. وقتی من دهقانی که زم
کتاب شور زندگی
کتاب شور زندگی
– داستان پرماجرای زندگی ون گوگ، نقاش هلندی است. کتابی ارزشمند و
فوق‌العاده خواندنی از ایروینگ استون است که از سوی نشر نشانه در اختیار
علاقه مندان قرار داده شده است.
در
واقع این کتاب بیوگرافی ونسان ون‌‌گوگ در قالب داستانی کلاسیک است. تاکنون
هیچ هنرمندی به اندازه ون‌گوگ تحت تاثیر تمایل شدید خود به خلاقیت، چنین
بی‌رحمانه به پیش نتازیده و یا تا به این حد از سطحی‌ترین خوشی‌های زندگی
بشری محروم نگشته است. کت
همین روز اولی به نظرم می آید که 99 برایم پیام هایی دارد.روزی که برای خرید تقویم بوک مارکی به شهرکتاب رفته بودم،در ابتدا قصد داشتم مانند پارسال،طرح شخصیت های فانتزی را انتخاب کنم.اما با دیدن طرح نقاشی های ونگوگ نظرم عوض شد.
به خاطر مطالعه ی رشته ی انتخابی کنکورم،توجه ام نسبت به نقاشی و موسیقی دچار تغییر شده بود و حالا حس می کردم دوست دارم پای تماشای نقاشی های معروف بنشینم.
دیروز هم مردد شدم که تصویر پروفایلم را تغییر دهم به یکی از نقاشی های ونگ
shirazart.blog.ir 

متاسفانه مرورگر شما، قابیلت پخش فایل های صوتی تصویری را در قالب HTML5 دارا نمی باشد.توصیه ما به شما استفاده از مروگرهای رایج و بروزرسانی آن به آخرین نسخه می باشدبا این حال ممکن است مرورگرتان توسط پلاگین خود قابلیت پخش این فایل را برای تان فراهم آورد.

ژانر: درام، بیوگرافی
این فیلم به روزهای پایانی زندگی ونسان ونگوگ، نقاش معروف هلندی در شهر آرل فرانسه می‌پردازد و در پی رد کردن فرضیه‌ی «خودکشی» این نقاش است. عنوان فیلم برگرفته از نقاشی رنگ روغنی است که ونگوگ حدود دو ماه قبل از درگذشتش آن را کشیده بود. هر چند او در زمان حیاتش در گمنامی به سر می‌برد و در تمام طول عمرش تنها یکی از تابلوهایش را فروخت اما اکنون به عنوان یکی از تاثیرگذارترین نقاشان قرن نوزدهم در جهان شناخته می‌شود. ونگوگ به بیم
نام کتاب: #مغازه‌ی_خودکشی | نویسنده: #ژان_تولی | مترجم: #احسان_کرم‌ویسی | #نشر_چشمه | ۱۱۴ صفحه.مغازه ی خودکشی داستان شهری است که آدم هایش محزون اند و تمایل وافر و میل عجیبی به خودکشی دارند. در این شهر یک خانواده (خانواده ی تواچ) در مغازه ای که از قِبَلِ آن امورات خود را می گذرانند، اقدام به فروش تجهیزات خودکشی می کنند، اجناسی از قبیل ویروس و سَم و طناب.نام کودکان خانواده ی تواچ (که به همراه پدر و مادرِ خود مدیریت مغازه ی خودکشی را بر عهده دارند) نام
یه روز یکی از دوستام بهم گفت تو بیشترین چیزی که دوست داری تو جهان، تعریف و تحسینه. راست می گفت من با تحسین و تشویق اطرافیانم خوشحالم، راستش همیشه فکر می کردم همه آدما همینطورن، کیه که با یه تعریف درست حسابی جون نگیره و خوشحال نشه؟ امروز صبح هم همین طور بود، با چند کلمه خیلی خوب کشیدی و کارت خوبه داشتم توی آسمون سیر می کردم. انرژی یه روز کامل رو گرفتم از مربیم... بعد از کلاس با بچه خواهرم توی اتاق خوابیدیم، عجب خواب خوبی بود :) حس می کنم دوباره از
ونسان گفت: خب، آقا، یک جوان چگونه بفهمد که راه خود را در زندگی درست انتخاب کرده است یا نه؟ فرض کنیم، فکر می کرده که می بایست زندگیش را در فلان راه به کار اندازد و پس از مدتی متوجه می شود به که بکلی برای رفتن بدان راه استعداد نداشته است؟ 
مندس گفت: شما نمی توانید برای همیشه درباره چیزی یقین داشته باشید. فقط باید شهامت و قدرت آنرا داشته باشید که آنچه را که گمان می برید درست است انجام دهید. ممکن است طوری شود که خطا از آب درآید، ولی شما لااقل کوشش خو
بازارهای گل، موزه‌ها، موسیقی، هنر، مردم شاد و خوشحال، حجم زیادی از دوچرخه سواران در شهر همه و همه باعث شده که آمستردام به مقصد بسیاری از گردشگران برای خرید بلیط هواپیما تبدیل شود. اما مهم‌ترین دلیل محبوبیت و شهرت آمستردام به خاطر کافی‌شاپ‌ها و کانال‌های آبی‌اش است. منطقه و کانال جوردان در دهکده گرینویچ آمستردام واقع شده که از شرق به کانال پرنسس و از غرب به کانال Lijnbaansgracht متصل می‌شود. در اطراف کانال پرنسس که عنوان طولانی ترین کانال آمست
قبلن اینطور نبودم ولی جدیدن خیلی معده احساساتی ای پیدا کردم، از این کلاسا نداشتم و هر چی دم دستم بود می خوردم اما این چندوقته دچار بی اشتهایی میشم، یعنی تا صحنه دردناکی می بینم یا چیزی ناخوشایند می شنوم یهو معدم برچسب closed روی خودش می زنه و دیگه هیچی قبول نمی کنه. دلیل بی اشتهایی الانم ون گوکه. وقتی می خوام غذا بخورم یاد معدنچیایی که واسه یه تیکه نون و یه نیم فنجون قهوه جونشون رو کف دستشون می ذاشتن و تو قعر زمین با گازهای سمی و گرمای شدید دست و پ

میدونی؛ هنر خیلی چیز عجیبیه. میتونی ساعت ها بری و توی گوگل سرچ کنی به دنبال معنی هنر، ولی بازم میفهمی که به هیچی نرسیدی. چرا؟ چون چیز تعریف شدنی نیست. شاید بشه اسمشو حس بذاری؛ نمیدونم.
اما چرا دارم این پستو مینویسم؟ چون به تازگی کتاب شور زندگی اثر ایروینگ استون رو خوندم. داستان در مورد زندگی نقاش معروف هلندی، ونسان ون گوگ هست. راستش به توجه به قیمت نسبتا بالای کتاب نسبت به خریدش شک داشتم.
باغ زیبای کوکنهف هلند

باغ گل کوکنهف در هلند هر ساله گردشگران بسیاری را به خود جذب می‌کند.
کوکنهوف (Keukenhof) یکی از زیباترین باغ های بهاره دنیا، با بیش از ۸۰۰ نوع گل لاله و ۷ میلیون شاخه گل در شهر «لیسه» (Lisse) کشور هلند قرار دارد. بهترین زمان برای بازید از این باغ شگفت انگیز سی و دو هکتاری در تعطیلات نوروز است چرا که با وجود طرفداران بسیار زیاد، تنها هشت هفته در بهار هر سال امکان بازدید از این باغ زیبا مهیا می شود. با نگاهی به گذشته این باغ متوجه م
دانلود فیلم At Eternitys Gate 2018 دوبله فارسی
:: دوبله شده به زبان پارسی ::

منتشر کننده فایل : روبیکسفا

زبان : دوبله پارسی (دو زبانه)
کیفیت : 1080P / 720P
ژانر : بیوگرافی , خانوادگی , تاریخی
حجم : 1070 / 2100
کارگردان : Julian Schnabel
ستارگان : Willem Dafoe, Rupert Friend, Oscar Isaac, Mads Mikkelsen
: 7
زیرنویس فارسی : دارد با لینک مستقیم
جستجوی زیرنویس : کلیک کنید

خلاصه داستان : بر
دروازه ابدیت ، این فیلم به روزهای پایانی زندگی ونسان ون گوگ ، نقاش
معروف هلندی در شهر آرل فرانسه می‎پردازد
وَنسان وَن گوگ یا فینسِنت ویلم فان خوخ   (زادهٔ ۳۰ مارس ۱۸۵۳ - درگذشتهٔ ۲۹ ژوئیهٔ ۱۸۹۰) یک نقاش پسادریافتگر هلندی بود، که کارش تأثیر گسترده‌ای بر هنر قرن بیستم داشت. کار او شامل پرتره‌ها، خودنگاره‌ها، مناظر، طبیعت بی‌جان، سروها، مزارع گندم و گل‌های آفتاب‌گردان است. او از کودکی به نقاشی علاقه داشت ولی تا اواخر دههٔ
دوم زندگی‌اش نقاشی نکرد. او بسیاری از کارهای شناخته‌شده‌اش را در دو سال
آخر زندگی‌اش تکمیل کرد. وی در یک دهه بیش از۲٬۱۰۰
درباره کتاب «مغازه خودکشی» نوشته ژان تولی
اگه بهت بگن یه مغازه ای هست که میتونی واسه کشتن خودت بری تجهیزات بخری چی میگی؟
اولین چیزی که توی ذهن آدم میاد با دیدن اسم کتاب،یه داستان جناییه.در صورتی که این داستان به گفته خود مترجم یک کمدی سیاهه.همونطور که از اسمش پبداست،اون جنبه تاریک زندگی که <<مرگ>> هست،به یه بیان طنز و شوخی توصیف شده.داستان در یک برهه زمانی نامعلوم اتفاق میفته سالیان سال بعد از قرن بیست و یکم.زمانی که همه از زندگی ناامید
موسی بن میمون ١١٣٥-١٢٠٤ م ربی، پزشک، ستاره‌شناس، فیلسوف و دانشمند یهودی اسپانیایی
محمد دوم فاتح (١٤٣٢-١٤٨١ م) سلطان عثمانی، ١٤٤٤-١٤٤٦ و ١٤٥١-١٤٨١ م
فرانسیسکو د گویا ١٧٤٦-١٨٢٨ م نقاش اسپانیایی
پل ورلن ١٨٤٤-١٨٩٦ م شاعر فرانسوی
ونسان ون‌گوگ ١٨٥٣-١٨٩٠ م نقاش هلندی
هرمن بینگ ١٨٨٩-١٩٤٧ م بازیگر آلمانی آمریکایی
سرگئی ولادیمیروویچ ایلیوشین (١٨٩٤-١٩٧٧ م) کارآفرین، صنعتگر و طراح هواپیمای روس
حاجعلی رزم‌‌آرا (١٩٠١-١٩٥١ م) نخست‌وزیر ایران
هوشم
موزه ارمیتاژ روسیه
موزه ارمیتاژ واقع در سن پترزبورگ روسیه، با ۳ میلیون اثر هنری

یکی از بزرگ‌ترین موزه‌های جهان و از قدیمی‌ترین نگارخانه‌های هنری و موزه‌های تاریخ و فرهنگ بشری در جهان است.
مجموعهٔ عظیم ارمیتاژ در چهار بنا به نمایش گذاشته شده‌است. بنای اصلی، کاخ زمستانی نام دارد و در گذشته محل سکونت رسمی تزارهای روسیه بوده‌است. موزهٔ ارمیتاژ شعبه‌هایی بین‌المللی در آمستردام، لندن و لاس وگاس نیز دارد. از جمله هنرمندانی که آثار
دانلود فیلم At Eternitys Gate 2018 دوبله فارسی
:: دوبله شده به زبان پارسی ::

منتشر کننده فایل : روبیکسفا

زبان : دوبله پارسی (دو زبانه)
کیفیت : 1080P / 720P
ژانر : بیوگرافی , خانوادگی , تاریخی
حجم : 1070 / 2100
کارگردان : Julian Schnabel
ستارگان : Willem Dafoe, Rupert Friend, Oscar Isaac, Mads Mikkelsen
: 7
زیرنویس فارسی : دارد با لینک مستقیم
جستجوی زیرنویس : کلیک کنید

خلاصه داستان : بر
دروازه ابدیت ، این فیلم به روزهای پایانی زندگی ونسان ون گوگ ، نقاش
معروف هلندی در شهر آرل فرانسه می‎پردازد
وَنسان وَن گوگ یا فینسِنت ویلم فان خوخ(زادهٔ ۳۰ مارس ۱۸۵۳ - درگذشتهٔ ۲۹ ژوئیهٔ ۱۸۹۰) یک نقاش پسادریافتگر هلندی بود، که کارش
تأثیر گسترده‌ای بر هنر قرن بیستم داشت. کار او شامل پرتره‌ها، خودنگاره‌ها، مناظر،
طبیعت بی‌جان، سروها، مزارع گندم و گل‌های آفتاب‌گردان است. او از کودکی به نقاشی علاقه
داشت ولی تا اواخر دههٔ دوم
زندگی‌اش نقاشی نکرد. او بسیاری از کارهای شناخته‌ شده‌اش را در دو سال آخر زندگی‌اش
تکمیل کرد. وی در یک دهه بیش از۲٬۱۰۰ کار
اسمشو چندجا شنیده بودم، چندتا نقد دربارش خوندم و وقتی فهمیدم ژانرش کمدی سیاه یا  طنز سیاه یا همون فانتزی سیاهه بیشتر مصصم شدم بخرمش و توی نمایشگاه کتاب بالاخره خریدمش.مغازه خودکشی
کتابی باریک ولی پر از احساس، داستان مال زمانیه که دنیا رو ناامیدی فرا گرفته، آسمون سیاه، زمین خاکستری، آلودگی، و مردم بی دوست، بی مشوقی برای زندگی و مغازه ای خانوادگی برای خودکشی ، جایی که مردم راحت در مورد مرگ حرف میزنن، طناب دارشون، قرص سیانورشون ، سم کشنده ای

افسردگی بی آنکه تفاوتی قائل شود، همه‌ی سنین، نژادها، مرام‌ها و طبقات را مورد حمله قرار می‌دهد، گرچه زنان به شکل قابل‌توجهی بیش از مردان در خطر ابتلا هستند و هنرمندان (به‌خصوص شاعران) نسبت به این اختلال آسیب‌پذیرترند.
ویلیام استایرن در چند بخش حائز اهمیتِ کتاب، به تشریح و اصلاح باورهای غلطی می‌پردازد که پیرامون افسردگی وجود دارد. از نوشته‌هایی که خوش‌بینانه تمامی حالت‌های مختلف افسردگی را به راحتی قابل کنترل می‌دانند تا توصیه‌ها
جذاب ترین گالری های هنر استرالیا

استرالیا با داشتن گالری‌های متعدد هنری، کعبه‌ی آمال عاشقان هنر و فرهنگ است.
در گالری‌های هنری استرالیا آثار شگفت‌انگیزی از هنر معاصر و کهن به چشم می‌خورد. اگر به خیره شدن به دیوارهای یک گالری هنری عشق می‌ورزید، استرالیا با گالری‌های متنوع خود شما را ناامید نخواهد کرد. وجود گالری‌های معتبر در استرالیا برای نگهداری از شاهکارهای اروپایی، پرتره‌های معاصر و هنر بومی این کشور، هنردوستان را به وجد آورده
یکی از مشهورترین و قابل‌شناسایی‌ترین منطقه‌های پاریس، مونمارتر است به خاطر گذشته‌ی بوهمی‌اش نیز شهرت دارد.
مونمارتر، این دهکده‌ی درون شهر، زمانی خانه هنرمندانی چون سالوادور دالی، کلود مونه، پابلو پیکاسو و ونسان ونگوگ بوده است. مناظر دل‌انگیز پاریس در همسایگی این نقطه، هنوز هم میلیون‌ها بازدیدکننده را در سال به فرانسه جذب می‌کند. در ادامه تلاش می‌کنیم جاذبه‌های برتر سفر یک روزه به مونمارتر را برای شما معرفی کنیم.تپه مونمارتر و وا
افراد بسیار با هوش همیشه افرادی نیستند که
بهترین تصمیمات را می گیرند. و نیز فاکتور هوش بالا ضامن شادی و موفقیت نیست. در
بسیاری از موارد، این افراد جز کسانی    بشمار می روند  که زندانی مشکلات خود هستند و در نا امیدی و در
ورطه تشویشهای هستی  تنها ذخیره های امید
را مصرف می کند.

اغلب ما تمایل داریم همه نوابغ هنر، ریاضیات، و
علم را مانند افرادی  ساکت، افرادی خاص و
افرادی که بسیار وابسته به نبوغشان هستند، ببینیم. در میان این افراد، به عنوان
مثال ا
افراد بسیار با هوش همیشه افرادی نیستند که
بهترین تصمیمات را می گیرند. و نیز فاکتور هوش بالا ضامن شادی و موفقیت نیست. در
بسیاری از موارد، این افراد جز کسانی  بشمار می روند  که زندانی مشکلات خود هستند و در نا امیدی و در
ورطه تشویشهای هستی  تنها ذخیره های امید
را مصرف می کند.

اغلب ما تمایل داریم همه نوابغ هنر، ریاضیات، و
علم را مانند افرادی  ساکت، افرادی خاص و
افرادی که بسیار وابسته به نبوغشان هستند، ببینیم. در میان این افراد، به عنوان
مثال افر
آمستردام
آمستردام پایتخت هلند، به خاطر کافی‌شاپ‌ها و کانال‌های آبی‌اش مشهور است. ظاهرا این شهر در سال ۱۲۷۵ میلادی توسط دو ماهیگیر تاسیس، و در طول قرن‌ها از نظر اهمیت و ثروت رشد، و به عنوان مستعمرات هلند در اطراف دنیا مستقر شد. همچنین شرکت‌هایی همچون کمپانی هلندی هند شرقی (VOB) ثروت خود را به این شهر سرازیر کردند. شهری زیبا که با معماری‌های تاریخی به همراه طبیعتی زیبا، سالانه گردشگران زیادی را به خود جذب می‌کند.
بسیاری از گردشگران تمایل د

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها